Články

Věděli jste, že na jaře se nejlíp hubne?

Taky si při pohledu do zrcadla říkáte, že byste potřebovali zhubnout? A do některých oblíbených kousků z Vašeho šatníku se po zimě už prostě nevlezete? Zbystřete pozornost, protože přichází jaro, nejlepší období na hubnutí. Takže pokud chcete opravdu zhubnout, začnete právě teď.

Proč hubnout zrovna na jaře?
Na jaře ubývají kila mnohem rychleji než v zimě. Není to jenom proto, že člověk je na jaře daleko aktivnější. V teple totiž probíhá látková výměna rychleji, naopak v chladu se zpomaluje a organismus se začíná zásobovat tuky. Stejně jako se na jaře probouzí příroda, probouzí se k životu i náš metabolismus. Je to po zimě prostě přirozený přírodní proces. A když tělu v tomto období šikovně pomůžeme, můžeme dosáhnout velmi zajímavých a potěšujících výsledků.

ovocie

Jaké jsou obecné zásady, které bychom měli při hubnutí dodržovat?
Obecně jsou při hubnutí důležité 4 body. Jedním z nich je detoxikace. Při detoxikaci se tělo zbaví odpadních látek, které brání organismu v ozdravných procesech včetně hubnutí. Dále je to pitný režim. Dostatek vody, napomáhá detoxikaci, zrychluje náš metabolismus a přirozeně snižuje chuť k jídlu, tím že zaplní náš žaludek. Další důležitou součástí je pohyb a samozřejmě dieta.

Jak detoxikovat organismus?
Nahromaděné toxiny v těle můžeme snížit změnou životního stylu. Nejdůležitějším krokem je změna stravy. Den by měl začít půl litrem vody s citrónem. Strava během detoxikačního období by se měla skládat hlavně z ovoce, zeleniny, oříšků, klíčků, celozrnných obilovin, snažíme se volit zásadité potraviny. Vynecháme veškeré polotovary a zpracované potraviny včetně sladkostí. Pomoci si můžete taky některými přírodními přípravky jako je například šťáva z Aloe Vera, nebo Ostropestřec mariánský.

Dodržujte pitný režim!
Důležitý je dostatečný přísun tekutin. Podle váhy by to mělo být mezi 1,5-2,5 litry čisté vody denně. Povoleny jsou taky bylinné a ovocné čaje, správné náhrady kávy a neslazené minerální vody. Během diety je nutné se vyhýbat slazeným vodám, džusům a alkoholickým nápojům.

limonada

 

Tělesná aktivita.
Pohybu je lepší více než méně. Každopádně doporučuje se aspoň 3 x týdně hodinu pohybu na čerstvém vzduchu a to nejen pro ty, kteří potřebují zhubnout.

Dieta
Diet existuje velké množství, proto je někdy složité se v tom zorientovat a vybrat si tu správnou. Účinnou metodou je bílkovinová dieta, která když je správně dodržuje, může v krátké době pomoci zhubnout a u dlouhodobého užívání naprosto změnit vaši figuru, čímž se doslova stala expresem do menších velikostí.

expres do menších velikostí

 

Co to je bílkovinová dieta a jak funguje?
Bílkovinová dieta byla po dlouholetém výzkumu vyvinuta na Harvardské univerzitě v USA a pro svou bezpečnost a skvělé výsledky byla s nadšením přijata širokou veřejností. Obvykle jsou prvotním zdrojem energie pro tělo cukry. Během této diety je jejich přísun omezen a tělo začne čerpat energii z vlastních tukových zásob. Tato metabolická změna se nazývá ketóza. Během ketózy tělo rychle spaluje vlastní tukové zásoby a to i bez přidání pohybu.

Rychlá 5 denní dieta.
Velmi jednoduchou a účinnou variantou je 5 denní bílkovinová dieta Express Diet, při které jsou tělu podávané vysoce kvalitní přírodní bílkoviny za současného snížení přísunu cukru, tuků a kalorií. 5 denní dieta je velmi jednoduchá a srozumitelná. Nemusíte počítat, tuky, kalorie, ani nemusíte konzultovat Váš jídelníček s výživovým poradcem. Stačí, když si denně připravíte 4 specielně vyvinutá instantní bílkovinová jídla, která obsahují všechny živiny, vitamíny a minerály a současně jsou navržena tak aby Vás neustále udržovala ve stavu ketózy, tedy spalování tuků bez pocitu hladu. Express diet je unikátním produktem, který tuto metabolickou změnu v těle nastartuje a dokonale udržuje až do vytoužené hmotnosti.

ED-krabica-2017-01

Je držení 5 denní diety složité?
Tak jako celý koncept, tak i příprava každého jídla je velice jednoduchá. Obsah sáčku zalijeme horkou, nebo studenou vodou, důkladně rozmícháme a jídlo je hotové. Pestrost jídelníčku nám zaručí bohatý výběr polévek, kaší, koktejlů, ale i těstoviny, kuřecí nugety, bramborová kaše a dokonce dezerty a sušenky. Dávkování si můžete přizpůsobit podle toho, jestli preferujete expresní, nebo pohodlné hubnutí. Při expresním hubnutí kromě jídel Express Diet již nic jiného nekonzumujete a výsledky vidíte již po pár dnech, u pohodlného kombinujete běžná jídla, s jídly Express Diet, čím se Vám držení diety výrazně usnadní.

jídla Express Diet

Tak neváhejte, směle do toho a využijte už toto jaro k dosažení své vytoužené figury.

VÍCE INFORMACÍ