Dávkování Express Diet

Dietní program dlouhodobého zdravého hubnutí

Dlouhodobé hubnutí s Express Diet sestává ze 4 fází. Je navrženo tak, aby bylo možno bezpečně dosáhnout opravdu velkých úbytků hmotnosti.

1. fáze

Během prvních 5 dnů až tří týdnů konzumujte 4 jídla Express Diet denně. Během této fáze již nekonzumujte nic jiného.

2. fáze

Ve druhé fázi konzumujete 3 jídla Express Diet denně a jedno jídlo sestávající z doporučených potravin.

3. fáze

Ve třetí fázi konzumujte 2 jídla Express Diet denně a 2 jídla z doporučených potravin.

Délka 2. a 3. fáze se odvíjí od požadovaného úbytku kilogramů, to znamená, že 3. fázi ukončíte po dosažení požadované váhy.

4. fáze

Postupný přechod na normální stravu pro zabránění jojo efektu. Konzumujte jedno jídlo Express Diet denně a 3 běžná jídla, což však neznamená, že se vrátíte ke špatným stravovacím návykům.

Tipy pro trvale udržitelnou váhu

  • pro správně fungující metabolismus, při němž se spaluje nejvíc přijatých kalorií, je velmi důležité osvojit si stravování 4x denně
  • upřednostňujte bílkoviny a zeleninu a pokuste se snížit příjem sacharidů (sladkosti a slazené nápoje na minimum, omezit příjem pečiva – i celozrnného, brambor, těstovin)
  • změňte způsob přípravy jídel, vyhněte se smažení a grilování, upřednostňujte vaření, dušení, pečení na malém množství oleje
  • omezte příjem alkoholu
  • 2−3x týdně zařaďte pravidelný pohyb (rychlá chůze, jízda na kole, plavání, běhání…)
  • snažte se co nejvíc vyhýbat zpracovaným potravinám (hotovým jídlům, konzervám, jakýmkoli průmyslově zpracovaným polotovarům), nejlepší je připravovat si všechny pokrmy z čerstvých surovin

Upozornění

Připravte se na to, že s ubývajícími kilogramy budou z těla odcházet také toxiny uložené v tucích, což může vyvolávat únavu, bolesti hlavy, kloubů, případně jiné doprovodné příznaky detoxikace organismu. Tomu je třeba přizpůsobit intenzitu kúry.

Pitný režim

Dodržujte pitný režim 2-3 litry čisté vody, minerální vody, vody se šťávou z citronu nebo jiné nekalorické tekutiny denně, aby se dobře odplavovaly odpadní látky a nedošlo k překyselení organismu. Do nápojů můžete přidat nekalorické sladidlo, doporučujeme zdravé varianty jako stévie nebo xylitol.

proteinová dieta express diet