Jak funguje

Co je Express Diet?

Proteinová dieta Express Diet je antikatabolická ketonová dieta pro redukci hmotnosti s přednostním spalováním tuků a současným zachováním svalové hmoty. Ve stravovacím konceptu bílkovinné diety Express Diet jsou tělu podávané vysoce kvalitní přírodní bílkoviny za současného snížení přísunu sacharidů, tuků a energie pod 950 kcal na den. Obvykle jsou prvotním zdrojem energie pro tělo sacharidy. Vzhledem k jejich omezenému přísunu jsou během této diety rychle spotřebovány a hlavním zdrojem energie pro tělo se stává uložený tuk. Tato metabolická změna se nazývá ketóza. Ketóza tedy spouští spalování vlastních uložených tuků. Pravidelným přísunem kvalitních bílkovin během ketózy zabraňujeme spalování svalové hmoty a podporujeme spalování tuků.

Bez hladovění!

Odbourávání tuku během ketózy produkuje ketony (dají se změřit i v moči), které v mozku účinně tlumí pocit hladu a navozují pocity dobré nálady a energie. Proto většina uživatelů proteinovou dietu Express Diet výborně snáší a je schopna vydržet až do konce bez pocitu hladu, což je jedna z hlavních výhod našeho dietetického programu.
Velmi důležitá je právě absence pocitu hladu, což je největším problémem ostatních diet. Při běžných dietách začne organismus v důsledku hladovění produkovat tzv. hormony hladu a mozek pak většinu lidí donutí si zásoby doplnit často i formou přejídání. Štítná žláza je tehdy nastavena na maximální zužitkování potravy a při náhlém doplnění zásob dochází k prudkému nárůstu hmotnosti.

4x

Snadno, doma, bez výživového poradce!

Program proteinové diety Express Diet je navržen tak, že nemusíte být odborníkem na zdravou výživu, ani konzultovat váš jídelníček s výživovým poradcem či lékařem. Jíte 4 jídla proteinové diety Express Diet denně, která spolu tvoří nutričně vyvážený jídelníček, zároveň jsou však navržena tak, aby vás neustále udržovala ve stavu ketózy, tedy spalování tuků, bez pocitu hladu.

5denní dieta Express Diet je na trhu jediná dieta svého druhu, kterou je možné brát jako celodenní náhradu stravy na redukci tělesné hmotnosti až 8 týdnů bez porady s lékařem. Je to dáno tím, že je sestavena přesně podle přísných požadavků potravinového zákona. Obsahuje všechny vitamíny, minerály a stopové prvky, které tělo potřebuje na vyživení všech svých orgánů včetně srdce, nebo mozku a ochranu svalové hmoty před jejím úbytkem. Tomu je přizpůsobeno nejenom složení, ale i porce, které jsou větší. 5denní dieta teda umožňuje bezpečné hubnutí z tuků, nikoliv ze svalové hmoty.

Bez jojo efektu!

Jojo efekt vzniká jako důsledek redukční diety, během níž se metabolismus zpomalí a po jejím skončení přiberete mnohdy i více kilogramů, než jste zhubli. Express Diet váš bazální metabolismus naopak zrychluje tím, že pravidelně 4krát denně jíte, a tím, že se snižuje váš poměr tuků ke svalové hmotě. Během proteinové diety Express Diet vaše tělo nestrádá a nehladoví, takže po jejím skončení nemá tendenci si rychle ukládat zásoby.