Dávkování Express Diet

Úplná náhrada stravy na rychlou redukci tělesné hmotnosti

Zdravé hubnutí bez jojo efektu

4 porce 5denní bílkovinové diety Express Diet na den vám zabezpečí úplnou náhradu normální stravy.

Ovesná kaše, nebo lívance na ráno, 2x slané jídlo na oběd a na večeři, sladký koktejl můžete zařadit do jídelníčku kdykoli v průběhu dne, což vám umožní hubnout bez hladovění.
Express Diet můžete držet i déle než 5 dnů, podle potřeby úbytku kilogramů. V tom případě ji však doporučujeme držet kontinuálně, bez přestávek, aby nedošlo k přerušení ketózy.

ED-banner-03-940x446

Pokrytí všech tělu potřebných živin

Kromě 5denní bílkovinové diety Express Diet v průběhu dne již nic jiného nekonzumujte. Čtyři porce bílkovinové diety Express Diet vám zabezpečí přísun všech potřebných živin na celý den. Tvoří tak nutričně vyvážený jídelníček a energetická hodnota nepřesáhne 950 kcal/den.

Denní dávka Express Diet zahrnuje 93 g bílkovin, 60 g sacharidů a všechny základní živiny, jako jsou vitamíny, minerály a stopové prvky ve stejném poměru jako u normální stravy s energetickým příjmem 2 000 kcal, čímž se docílí zdravého a účinného hubnutí.

grafy-CZ

Přestože nepociťujete hlad, jídla nevynechávejte, protože bílkoviny v nich obsažené jsou důležité pro správné fungování bílkovinové diety Express Diet. Je důležité také střídání sladkých a slaných jídel během dne, aby nedošlo k deficitu sodíku.

Pitný režim

Dodržujte pitný režim 2−3 litry čisté vody, minerální vody, vody se šťávou z citronu nebo jiné nekalorické tekutiny denně, aby se dobře odplavovaly odpadní látky a nedošlo k překyselení organismu. Do nápojů můžete přidat nekalorické sladidlo, doporučujeme zdravé varianty jako stévie nebo xylitol.
Káva, čaj a coca-cola zero jsou povolené nápoje, ale do pitného režimu se nepočítají.
Během diety se nesmějí konzumovat alkoholické nápoje. Jak je známo, alkoholické nápoje v jakékoli formě (pivo, víno, tvrdý alkohol…) obsahují vysoký podíl sacharidů.

Užívání Express Diet jako úplná náhrada stravy nemá bez porady s lékařem trvat déle než tři týdny.

JOJO2

Hubnutí bez jojo efektu

Pro zabránění vzniku jojo efektu je důležitý postupný přechod na normální stravu.

Doporučené potraviny pro přechod na normální stravu:

  • Zelenina – listová zelenina, rajčata, brokolice, artyčok, květák, pórek, zelený salát, žampiony, kapusta, kedlubna, okurka, cuketa, lilek, patison, tykev, celer, ředkvička, řepa, chřest, špenát, čínské zelí, naklíčená sója, řeřicha, čekanka, fenykl, fazolové lusky.
  • Maso – libové kuřecí, krůtí, hovězí, telecí, netučné ryby (pstruh, úhoř, platýz, candát, žralok, treska, plody moře), králík, libová šunka
  • Ostatní – tofu, vejce, mléčné výrobky (čerstvé sýry, kyselé mléko, jogurt, tvaroh bez přidaných sacharidů)

Je potřeba dodržovat povolené druhy zeleniny. Lidé si často myslí, že zelenina obsahuje jen malé množství sacharidů, nebo dokonce žádné, což je omyl. Je třeba kontrolovat jejich množství. Doporučujeme volit lehčí způsoby úpravy, jako je vaření, dušení na vodě, paření, případně pečení na trošce oleje. Porce zvyšujte postupně.